Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Lastik Tamir Spreyleri

Lastik tamir spreyleri, içinde bulunan özel karışımı havayla karışarak uygulandığında kauçuk kıvamını alması ile lastiğin patlayan kısmını kısa sürede tamir eder. 20 psi'a kadar şişirerek belli bir süre arabanın kullanımını sağlar. Acil durumlarda, yanlış yer ve zamanlarda lastiğin patlaması durumunda uygulanabilecek en iyi yöntemdir. Kısa sürede lastiği tamir eder, güvenilir bir şekilde yolculuk imkanı sunar. Uzun yollar için arabaya alınması gereken başlıca ürünlerden biridir. Lastik değiştirilebilecek en yakın yere kadar kullanılabilir. Bu süreçte lastiği daha çok zarar vermemek için aracın hızlı sürülmemesi önerilir.

Ürün Özellikleri

Lastik tamir spreyleri, acil durumlarda kısa sürelik tamir için üretilen ürünlerdir. Lastiğin patladığı anda hemen uygulanması gereken bir üründür. Pratik bir şekilde uygulanır. Yalnız en kısa zamanda lastiğin tamamen değiştirilmesi gerekmektedir. Küçük yırtıklarda ve patlamalarda kullanılabilecek bir üründür. Lastik tamir spreyleri derin yırtıklar için uygun değildir. Yolda kalma durumunu ortadan kaldıran lastik tamir spreyleri, her arabada bulunması gereken, her bütçeye uygun ürünlerdir.

Ürün Kullanımı

Lastik zamansız yerde patladığında ve o şekilde kullanıma devam edildiğinde hem lastik hem de jant zarar görür. Bunun için patlak lastikte uygulanabilecek en pratik yöntem lastik tamir spreyleri ile şişirmektir. Patlayan lastik üzerinde uygulama yapılacağı zaman patlak yerin zemine basmaması sağlanır. Lastiği patlatan malzeme görünüyorsa çıkartılır. Ürün üzerinde hortum ucu lastik sibobunatakılır ve sprey dik şekilde tutulur. Spreyin üstünde bulunan siyah renk güvenlik kapağı çıkartılır. Düğmeye basılarak kutu içindeki karışımın lastiğe karıştırılması sağlanır. Bu süreçte içi dolan lastik şişmeye başlar. Yaklaşık 2 dakikada lastik şişerek eski görünümüne kavuşur. Hortum çıkarıldıktan sonra direksiyon başına geçilerek lastik birkaç tur attırılır, test edilir. Bu süreçte de lastik içine sıkılan karışımın lastik içinde eşit olarak dağılması sağlanır. Bu yöntem ile lastikteki delik kapanır. Sonrasında sürati çok arttırmadan en yakın benzin istasyonuna ulaşım sağlanır. Lastik havası, orijinal hava basıncına göre ayarlanır ve uygulanır. Lastik tamir spreyleri, otomobil dışında bisiklet, motosiklet, karavan veya ticari araçlarda kullanım için uygundur.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.